Nem írta alá Magyarország az állásfoglalást, amely elítélte az Észak-Korea és Oroszország közötti fegyverügyletet
Magyarország és Szlovákia nem szerepel az aláírók között. A többi EU-tagállam igen.
Magyarország és Szlovákia nem szerepel az aláírók között. A többi EU-tagállam igen.
A volt amerikai elnök állítólag azt is mondta, hogy a NATO „halott”.
December végén műtötték meg először Lloyd Austint, de komplikációk léptek fel.
Techet Péter a Die Presse számára írt vendégkommentárjában az orbáni szuverenitáselképzelést elemzi. Továbbra is téma Charles Michel lemondása és Orbán Viktor ideiglenes európai tanácsi elnökségének lehetősége. Az egyik legnevesebb német politológus szerint az Egyesült Államok már képtelen megbirkózni a nagy nemzetközi válságokkal, új világrend van kialakulóban. Ha így megy tovább, mármint szétesik Ukrajna ügyében a nyugati egység, a Nyugat hamarosan átadhatja Vlagyimir Putyinnak Európa kulcsait, írja a Daily Telegraph.
Az elnöki immunitásáról tartott szövetségi bírósági meghallgatáson Donald Trump ügyvédei azzal érveltek, hogy egy volt amerikai elnököt hivatali ideje alatt hozott intézkedések miatt bűnvádi eljárás alá vonni "Pandora szelencéjének" kinyitását jelentené. Szerintük így vád alá lehetne helyezni George W. Bush és Barack Obama volt elnököket, de akár a jelenlegi elnököt, Joe Bident is azt követően, hogy távozik hivatalából.
Változnak az erőviszonyok Európában, írja az Economist, feljövőben a Kelet. Továbbra is téma Charles Michel, az Európai Tanács elnökének lemondása. A Financial Times szerint lángra lobbanhat az egész Közel-Kelet. A szlovák belpolitikát elemzi a Financial Times és a Frankfurter Allgemeine Zeitung. Niall Ferguson brit történész szerint világszerte veszélybe kerül a szabad társadalmak ügye, ha Trump visszatér. A Németország fölött kódorgó orosz drónokról ír a Daily Telegraph. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Lloyd Austin egyelőre kórházi ágyából gyakorolja vezetői jogköreit.
A 46 éves nő a New York állambeli Adirondack-hegységben túrázott karácsonykor, mikor kicsúszott. Tapasztalt túrázó, aki rájött, hogy eddig szerencséje volt.
Vittek mindent, ami mozdítható.
A Pentagon ezzel szembe ment az általánosan bevett gyakorlattal az amerikai elnökre és a vezető tisztségviselőkre vonatkozóan.
A Süddeutsche Zeitung az idei EP-választás kérdéseit járja körül. Donald Trump lehetséges visszatérésének következményeit elemzi a Guardian és a Time. Ugyancsak az amerikai választással foglalkozik a Washington Post. Az Economist szerint Ukrajna jöhet ki jól az orosz-ukrán háborúból. A magyar kormány nem különösebben erőlteti, hogy – szemben az EU-s törekvésekkel – függetlenedjen az orosz gáztól, írja a Financial Times.
Ukrajnának és Európának is kulcsfontosságú döntéseket kell meghoznia, mondja az Oxfordi Egyetem neves Európa-szakértő professzora a Financial Timesban.
Manfred Weber szerint újra meg kellene vizsgálni, Magyarország teljesítette-e az elvárt feltételeket, és így lehet-e utalni a 10 milliárd eurót, amelynek kifizetését korábban felfüggesztették. Az ENSZ ma már képtelen megakadályozni a háborúkat, újra kellene gondolni ezt a mechanizmust, írja a Washington Post biztonságpolitikai szakértője. Éleződik a konfliktus Izrael és a Hezbollah között. Orbán Viktor különös autokrata barátait vizsgálja a Die Presse. Válogatás a világlapok cikkeiből.
Az iskolát lezárták, a sebesültek és halottak száma egyelőre nem tisztázott.
Hosszú évek teltek el a gyártás leállítása óta, ennek ellenére feltűnt a színen két vadonatúj gyári Dodge Viper.
Orbán Viktor már régóta vágyik rá, hogy ő hasonlíthasson Donald Trumpra, de arra még ő sem számított, hogy amerikai republikánusok fognak attól tartani, hogy az ex-elnök az ő politikai nyomdokaiba lép.
Amerikai nyomásra Kína mégsem kaphatja meg azokat a holland processzorgyártó gépeket, amelyekkel csúcstechnológiás chipeket tudott volna készíteni. Így próbálja az Egyesült Államok megakadályozni a kínai CPU-ipar erőre kapását.
Az izraeli miniszterelnök azért követ rossz taktikát, mert gyenge, írja az Economist. Irán közel-keleti politikai szerepét elemzi a Wall Street Journal. Amerikai és orosz érdekek ütköznek Szerbiában, fejti ki a Washington Post. A Die Presse szerint az osztrák kancellár politikáját az befolyásolja, hogy retteg attól, a szélsőjobb idén választási győzelmet arathat. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A volt elnök jogászai szerint a döntések nem állják ki a törvényesség próbáját, mondván, Trump zendülésben való bűnössége nem nyert jogi értelemben megállapítást.
A terrorcselekményt az amerikai dróntámadásban megölt Kászim Szulejmáni halálának évfordulóján követték el.